Матеріал заслуговує на особливу увагу . Рекомендовано медикам і сан. інструкторам для розповсюдження серед бійців

Автор: Військово-медичний департамент МОУ. Центральне санітарно-епідеміологічне управління МОУ.

Дифтерія Docx (47.4 KiB, 1145 downloads)

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка характеризується токсичним  ураженням серцево-судинної, нервової систем та надниркових залоз, а також запальним процесом з фібринозним нальотом, який  знаходиться в  місці  входу інфекції.

Раніше дифтерія була в основному захворюванням дитячого віку. Зараз все змінилось – на дифтерію хворіють як діти, так і дорослі.

Ураження життєво-важливих органів та систем організму може привести до смерті хворого, особливо при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та пізно початому специфічному лікуванні.

Збудником дифтерії є мікроб – так звана дифтерійна паличка. Вхідними воротами інфекції частіше всього є слизові оболонки ротоглотки, гортані та носа. В рідкісних випадках  збудник  дифтерії  проникає в організм через кон’юктиву ока, шкіру, рани або слизові оболонки статевих органів.

Джерелом збудника дифтерії являються хворі та безсимптомні носії (особи, у яких збудник міститься в організмі, але не викликає хвороби). Особливо небезпечні хворі дифтерією ротоглотки, так як вони найбільш активно виділяють збудника хвороби в зовнішнє середовище при диханні, кашлі та чханні.

Зараження інших людей проходить при вдиханні повітря, забрудненого збудниками дифтерії.

Такий шлях передачі хвороби найбільш активно працює при порушенні  статутних вимог щодо розташування особового складу: недостатня площа та об’єм  спальних приміщень та навчальних класів, погана вентиляція  приміщень і непроведення профілактичних провітрювань; нерегулярне та неякісне проведення прибирання приміщень.

Першими клінічними проявами цієї небезпечної хвороби є симптоми звичайної ангіни: біль у горлянці, першіння, поява нальоту на миндалинах, погіршення самопочуття та підвищення температури тіла.

Як уникнути захворювання на дифтерію:

Дотримуватись статутних норм розміщення особового складу, проводити регулярне провітрювання приміщень.

При появі симптомів захворювання – звернутися до лікаря частини для огляду з метою своєчасної діагностики та направлення на лікування.

Проводити всім військовослужбовцям профілактичні щеплення проти дифтерії, що дозволяє попередити  розвиток важких форм хвороби та незворотних змін в організмі.

 

Share This