Подолання бойового стресу ( укр) (526.4 KiB, 9560 downloads)

Подолання бойового стресу

Ця публікація –  ґрунтовна збірка матеріалів,необхідних бійцю у зоні проведення антитерористичної операції. Пам’ятка складена на підставі досвіду військових психологів та особистого досвіду учасників бойових дій. Укладачі – авторський колектив психологічної кризової служби м. Миколаєва. (В буклеті використані також рекомендації Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України, Міністерства оборони України та Громадської організації «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій»).

Мета публікації – допомогти зберегти стабільний психофізіологічний стан і боєздатність людини, яка потрапляє у зону АТО.  Посібник складається із таких розділів:

Що може відбуватися з вами і як людина звикає до війни; Очікування і реальність  в зоні бойових дій; Чинники, що впливають на психологічний стан і боєздатність; Рекомендації щодо зниження факторів ризику в зоні бойових дій («Попереджений – значить, озброєний»); Стрес та бойовий стрес; Страх у бою; Рекомендації з протидії впливу стресу; Досвід подолання негативних емоцій у бійців спецназу. Почуття страху в бойовій ситуації. Як відключитись від негативу. Вправа «Вимикач»; Техніка нормалізації дихання; Рекомендації щодо дій при виявленні стресу  у товариша; Досвід професійного військового: успішна зупинка екстремального впливу на фізіологію і психологію людини в бойових діях, використовуючи традиційні лікувальні прийоми східних шкіл бойових мистецтв; Профілактика застійних явищ в тілі (синхрогімнастика, рефлексотерапія, нейропсихологія); Способи підтримки зв’язку із сім’єю; Рекомендації Міністерства оборони України у зоні бойових дій;  Штурм будівель в населеному пункті; Індивідуальна тактика бою;  Час на переміщення в бою; Пересування «двійкою» та «трійкою» в бою; Екіпірування для бою в населеному пункті; Дії в темних приміщеннях; Дії при повітряному нападі; Куріння вночі; Як пройти мінне поле ; Дії військовослужбовців перебуваючи в полоні;  Тимчасовий блокпост;  Тактика обшуку транспортних засобів ; Дії при огляді транспортних засобів;  Тактика огляду людей;  Пересування колоною і дії при потраплянні в засідку; Дії при блокуванні колони місцевим населенням;  Зміна боєздатності бійців в залежності від тривалості їхнього сну; Визначення відстані;  Пам’ятка солдатові для проведення «зачистки»; Спорядження та екіпірування; Обмундирування; Аптечка.

Share This