таблетки
Автор: Олександр Марчук, тренер Медсанбат.

Медсанбат рекомендує завантажити цю важливу інструкцію, роздрукувати і роздати її бійцям.

Згідно протоколів надання допомоги пораненим (ТССС) для контролю болю при пораненні рекомендовано використовувати таблетовані препарати,особливо при травмі  з пошкодженням шкіри або слизових оболонок і високою ймовірністю інфікування. При цьому боєць не втрачає можливість виконувати свої бойові задачі, так як препарати  не мають дії на рецептори головного мозку,  на відміну від ситуаціі, коли для контролю за больовим синдромом використовуються препарати центральної діі (опіатні знеболюючі). Використання останніх має бути значно обмежене.

Будь який боєць перед отриманням завдання обов’язково має бути забезпечений набором таблеток, який знаходиться в індивідуальній аптечці. Набір  містить:  антибіотики для попередження розвитку інфекційного процесу, знеболюючий та нестероїдний протизапальний засіб (налбуфін, буторфанол або трамадол  відносяться до опіоїдних знеболюючих,тому їх не повинно бути у рядового бійця).

В першу чергу використовується pill-pack пораненого, так як Ви можете потребувати Ваш особистий  набір в випадку травми. У Вас немає додаткового набору в Вашій аптечці.

Pill pack містить наступні складові:

І – знеболюючий  парацетамол в дозі 1000 мг. (як правило дві таблетки по 500 мг)

ІІ – нестероїдний протизапальний препарат: або на основі  мелоксикаму 15 мг, або  на основі ібупрофену 800 мг, (нурофен, імет, ірфен) або на основі німесуліду 200 мг ( ремесулід, найз).

Препаратом вибору  є мелоксикам, який менше всього впливає на тромбоцитарну ланку зсідання крові. Але обовязково необхідно врахувати побічні ефекти і можливі протипокази, так як всі препарати групи НПЗС не можна тим хто має гастрит, виразкову хворобу шлунку, інші  ерозивно-виразкові ушкодження шлунково-кишкового тракту в фазі загострення; анамнестичні дані про напади бронхоспазму, кропив’янку, гострий риніт, які пов’язані із застосуванням ацетил саліцилової кислоти  або інших НПЗЗ, кровоточивість невідомого характеру.

N.B! Обов’язково перевірте, чи немає в бійця препаратів, що мають в своєму складі похідні ацетилсаліцилової кислоти (аспірин).

ІІІ – антибіотик  з групи  фторхінолонів: або препарат що містить діючу речовину гатифлоксацин  (тебрис, гатимак, га флокс) в дозі 400 мг,

або моксифлоксацин (авелокс) 400 мг,

або препарат на основі ципрофлоксацину  (ципринол, або цифран) 1000 мг.

При формуванні  набору таблеток слід обов’язково вияснити чи немає у бійців аллергії на ті препарати, з яких формується Pill pack. У випадку алергіі необхідно замінити препарат на інший.

Тим хто має в анамнезі гастрити, виразкову хворобу в стані ремісіі, з метою профілактики загострення хвороби  можливо додати препарат для захисту слизової шлунку:  будь який іпп (інгібітор протонної помпи), наприклад омепразол 40 мг, пантопразол 40 мг, лансопразол 30 мг.

При фасуванні обов’язково необхідно вказати

  • ДІЮЧУ РЕЧОВИНУ (торгові назви можуть бути відмінні в різних регіонах)
  • ДОЗУ ДІЮЧОЇ РЕЧОВИНИ (якісь відмінні ознаки (напр. червона, біла таблетка). Це необхідно для того, щоб коли у бійця непереносимість якогось засобу, він міг його замінити)
  • ОБОВЯЗКОВО вказати що необхідно  ПРОКОВТНУТИ І   ЗАПИТИ ВОДОЮ В ВИПАДКУ ПОРАНЕННЯ   ВСІ  ЗРАЗУ  ОДНОЧАСНО.

_doc

ДОДАТОК: 

Парацетамол по 500 мг в таб

Опис: Препарат має аналгетичну, жарознижувальну і слабку протизапальну дію.

Показання: Больовий синдром слабкої та помірної інтенсивності різного генезу (головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, міалгія, альгодисменорея, біль при травмах, опіках). Лихоманка при інфекційно-запальних захворюваннях.

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату; виражені порушення функції печінки і/або нирок; дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; захворювання крові. Вживання інших гепатотоксичних препаратів, алкоголю.

Застереження: Обережно призначають хворим із порушенням функції печінки і нирок, із доброякісною гіпербілірубінемією.

Під час лікування парацетамолом забороняється вживати алкогольні напої, оскільки це сприяє посиленню гепатотоксичності парацетамолу. Фенобарбітал також підсилює гепатотоксичну дію парацетамолу. Не слід перевищувати максимальну разову дозу в 1 грам , не слід перевищувати максимальну добову дозу в 4 грам. Передозування проявляється блідістю шкірних покривів, анорексією, тошнотою, рвотою. При передозуванні більш ніж 10 грам на добу можливий розвиток токсичного гепатонекрозу  з розвитком гострої печінкової недостатності.

Дозування / шляхи введення: Препарат призначають внутрішньо. Дорослим та підліткам старше 12 років (маса тіла більше 40 кг) разова доза – 500–1 000 мг, максимальна добова доза – 4 г.

Мелоксикам  по 15  мг в таб

Опис: Нестероїдний протизапальний препарат з вираженою знеболюючою, протизапальною та жарознижувальною дією. Механізм дії, як і інших нестероїдних протизапальних засобів, пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів.

Показання: Больовий синдром при травмі. Короткочасне лікування симптомів загострення остеоартрозу,артрит.

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату,  або до засобів з аналогічною дією, наприклад, інших нестероїдних протизапальних засобів. Активна фаза виразкової хвороби шлунка або рецидивуюча виразкова хвороба та\або виразвова кровотеча  в анамнезі. Кровотеча шлунково-кишкового тракту.

Мелоксикам не слід призначати пацієнтам, у яких після приймання ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів виникають симптоми астми, поліпи носа, ангіоневротичний набряк або кропив’янка.

Порушення згортання крові.  Внутрішньочерепний крововилив, геморагічний інсульт.

Дитячій вік (до 15 років).

Застереження: Запалення стравоходу або шлунка або виразкова хвороба в анамнезі потребують повного видужання перед початком застосування мелоксикаму. Завжди потрібно звертати увагу на можливість рецидиву хвороби у пацієнтів з такими захворюваннями, які приймають мелоксикам.

Пацієнти з симптомами захворювання шлунково-кишкового тракту або з такими хворобами в анамнезі повинні контролювати порушення з боку шлунково-кишкового тракту.

Як і при застосуванні інших нестероїдних протизапальних препаратів є повідомлення про виникнення кровотеч шлунково-кишкового тракту, виразкову хворобу та/або прориву кишково-шлункового тракту.

Дозування / шляхи введення:  Препарат застосовується перорально. Добову дозу препарату Мелоксик слід приймати одноразово під час їди, запиваючи водою або іншим напоєм.  Не слід перевищувати дозу 15 мг на добу.

Гатифлоксацин  по 400 мг в таб

Опис: Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Показання: Гатіфлоксацин показаний для лікування інфекційно-запальних процесів, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами, таких як:

Інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий бронхіт і загострення хронічного, кістозний фіброз, гостра пневмонія);інфекції нирок і сечовидільної системи (гострий і хронічний пієлонефрит, простатит, цистит; хронічні інфекції сечовидільної системи);інфекції шкіри і м’яких тканин;  інфекції кісток і суглобів;   інфекції травного тракту;післяопераційні інфекційні захворювання.

Протипоказання: Гіперчутливість (у т. ч. до інших фторхінолонів), вагітність, лактація, дитячий вік до 18 років.

Застереження: Гатіфлоксацин не призначають пацієнтам із подовженим QT інтервалом, гіпокаліємією, що не коригується, і пацієнтам, які отримують протиаритмічні засоби класу ІА (хінідин, новокаїнамід) або класу ІІІ (аміодарон, соталол).

Як і інші хінолони, гатіфлоксацин з обережністю призначають при патології центральної нервової системи в анамнезі: при психічних захворюваннях, епілепсії, тяжкому атеросклерозі судин мозку (ризик порушення кровопостачання, інсульту), а також при порушеннях функції нирок, коли кліренс креатиніну менше 40 мл/хв (необхідний контроль концентрації препарату у плазмі крові).

Дозування / шляхи введення: особам старше 18 років при гострих і ускладнених бронхітах, пневмонії, інфекціях шкіри і підшкірної клітковини, гострому пієлонефриті та ускладнених інфекціях сечовидільного тракту доза препарату становить 400 мг один раз на добу або по 200 мг два рази на добу протягом 7- 10 діб.

Pill-pack: які таблетки необхідні бійцю в індивідуальній аптечці. (64.9 KiB, 1808 downloads)
Pill pack: які таблетки необхідні бійцю в індивідуальній аптечці ( додаток) (115.1 KiB, 2164 downloads)

 

 

Share This