Автор: Дмитро Фомін, координатор Медсанбат

Жодна із сучасних галузей медицини не стоїть на місці, особливо це стосується тактичної медицини. Змінюються завдання бойових підрозділів, зменшується час евакуації поранених, підвищується рівень знань військових медиків, змінюється характер травм і способи надання першої допомоги, як під обстрілом, так і в укритті.

 Вміст IFAK також не є догмою для всіх країн НАТО. Природно, це стосується і медичних рюкзаків другого і третього рівня. Доречі, мало хто знає, що між IFAKі рюкзаком першого рівня є і проміжні варіанти. Наприклад: MOJO 324 CLSBag, розрахований для використання бійцями без медичної освіти. Кріпитися як на пояс, так і на основний рюкзак.

Аптечка_1_doc

В залежності від завдань підрозділів, рівня підготовки штатного медика, часу евакуації до госпіталю буде змінюватися склад медичних компонентів. Наприклад, в диверсійній групі має бути людина (а може бути і не одна) із сертифікатом TacticalParamedic. Тобто, такий, що отримав середню медичну освіту і пройшов тактичну підготовку (у сумі, близько 1500 годин теоретичних і практичних занять). У рюкзаку у такого бійця напевно, крім усього іншого буде хірургічний набір, якщо завдання передбачає довгу автономну вилазку на територію супротивника.

Аптечка_2_doc

Водночас, якщо ми зазирнемо в індивідуальну аптечку бійця ізраїльської армії, ми виявимо тільки самий мінімум для зупинки критичної кровотечі та відновлення прохідності дихальних шляхів. Тому що  буквально через лічені хвилини прибуде «tank-bulans» з медиком на борту і вже не довше ніж через 42 хвилини поранений буде в лікарні.

Аптечка_3_doc

Якщо ж броні не дістатися до передової через особливості місцевості, тоді до пораненого примчить квадрацикл на подовженій базі з кулеметником на борту.

Аптечка_4_doc

У фінській армії зміст аптечки бійця-рятувальника істотно відрізняється від звичних уже нам стандартів США. Всередині вже готова до роботи система для внутрішньовенного доступу, давно нам відомі і несправедливо забуті косинки, ліхтарик.

Аптечка_5_doc

В індивідуальній аптечці французької армії обов’язково є засоби від розтягнень, синців і комарів.

Аптечка_6_doc

Найперший «IFAK» в 1920 році був бляшанкою.

Аптечка 7_doc

Всередині якої знаходився перев’язувальний пакет.

Аптечка_8_doc

Під час Другої Світової Війни повітряний десант США вже використав турнікет і знеболююче в шприц – тюбику.

Аптечка_9_doc

А ось так в той час виглядала групова аптечка.

Аптечка_10_doc

Під час в’єтнамської компанії у кожного солдата був засіб від сонячних опіків.

Аптека_11_doc

На цьому фото індивідуальна аптечка з недавнього минулого. Як видно з компонентів, на полі бою ще можлива серцево – легенева реанімація.

Аптечка_12_doc

Сучасний варіант з’явився в 2003 році, але виглядав він трохи інакше.

Аптечка_13_doc

Аптечки постійно модернізувались.

2005 САТ вже протестований і прийнятий армією США, але також активно використовується SWAT.

Аптечка_14_doc

 

2009 рік. М’який підсумок з маловідомою моделлю джгута.

Аптечка_15_doc

Він називається ТК4.

Аптечка_16_doc2010 рік. Цю модифікацію можна зустріти і зараз.

Аптечка_17_doc

2011 рік. Порошковий гемостатик замінив Z-подібну марлю просочену кровоспинним складом.

2013 рік. Армія США отримала IFAK 2, которий відрізняється  від відомої нам моделі IFAK1.Кому цікаво, між ними ще була модифікація IFAKA1.

Аптечка_18_doc

У комплекті два турнікети, які можуть бути розміщені окремо від основного модуля.

Є спеціальний захист для пошкодженого ока.

Аптечка_19_doc

Навчальне відео:

У цій комплектації немає декомпресійної голки, а є оклюзивна грудна пов’язка з клапаном.

Аптечка_20_doc

Тут немає ножиць, а є стропоріз.

Аптечка_21_doc

Крім цього, до стандартної комплектації входить картка огляду пораненого.

На фото не видно кровоспинного засобу, назофарінгіальної трубки, водно-гелевої пов’язки і комплекту таблеток. Вони видаються бійцеві пізніше, вже в частині, через обмежений термін придатності. Всі інші комплектуючі тривалого терміну зберігання, тому можуть перебувати на центральних складах досить довго.

Конфігурація даного типу подсумка передбачає розміщення аптечки ззаду. Її можна витягнути як правою, так і лівою рукою. На даний момент використовується в основному в Афганістані.

Аптечка_22_doc

Share This