Матеріал заслуговує на особливу увагу . Рекомендовано медикам і сан. інструкторам для розповсюдження серед бійців

Автор: Військово-медичний департамент МОУ. Центральне санітарно-епідеміологічне управління МОУ.

Лептоспіроз (50.2 KiB, 900 downloads)

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, яким хворіють і люди, і тварини. Спалахи лептоспірозу спостерігаються головним чином в літній період. Основний шлях розповсюдження лептоспірозу – вода. Причиною хвороби може стати вживання води з відкритих джерел, на берегах яких є гризуни, і про вживанні сирої води із колодязів. Особливо часто люди заражаються лептоспірозом при купанні в неперевірених непроточних водоймищах (ставках, лісових озерах, тощо). В умовах населених пунктів зараження лептоспірозом може відбуватись при роботах на об’єктах, де утримуються тварини, та при вживанні їжі, яка контамінована виділеннями гризунів (щурі, миші, які мають доступ на об’єкти зберігання продовольства, продовольчі склади і їдальні).

Збудник захворювання може потрапляти в організм людини навіть і через непошкоджену шкіру і слізові оболонки. Вхідними воротами інфекції може бути і травний тракт. Щоб не захворіти лептоспірозом, необхідно дотримуватись наступних порад:

  • у польових умовах мати водонепроникне взуття:
  • воду із річки, ставка або колодязя використовувати для пиття, миття овочів і фруктів тільки після кип’ятіння;
  • при виборі місця для купання обстежити місцевість навколо, чи не має вище за течією тваринної ферми, пасовиська, так як тварини –переносники лептоспірозу, можуть занести зі слиною та сечею збудника лептоспірозу у воду;
  • непридатні для вмивання і купання маленькі лісові озера, ставки зі стоячою водою, які часто є природними осередками лептоспірозу;
  • не можна використовувати для підстилки злежалий хмиз, сіно та солому;
  • продукти харчування і воду необхідно захищати від гризунів.

Перші ознаки захворювання

Інкубаційний (прихований) період захворювання 5-12 діб. Початок захворювання проявляється ознобом, різким підвищенням температури, головним болем і дуже сильним болем у м’язах, запаленням очей. Все це сигнал негайного звернення до лікаря.

Share This