Перша допомога при забоях та вивихах Doc (62.6 KiB, 1851 downloads)

Забій виникає при ударі тупими предметами, падінні, дії ударної хвилі, при вибухах снарядів, мін, авіабомб.На місці забою швидко з’являється набряк, синець.В результаті розриву крупних судин під шкірою утворюється скупчення крові (гематоми).Забої призводять до порушення функції пошкодженого органу. Якщо забої м’яких тканин тіла викликають лише біль і помірне обмеження руху кінцівок, то забої внутрішніх органів(мозок, печінка, легені, нирки) можуть призвести до тяжких наслідків у всьому організмі і навіть до смерті.

При забої перш за все необхідно забезпечити спокій пошкодженій ділянці тіла. З метою припинення подальшого крововиливу в м’які тканини на місце забою накладають тугу пов’язку, піднімають уражену ділянку тіла. Для зменшення болю та запальних явищ до місця забою прикладають холод. При наявності подряпин,їх змазують йодом (дезинфіктантом).В тяжких випадках потерпілого негайно евакуюють на вищий рівень медичного забезпечення.

Розтяги і розриви звязок

растяжение

При рухах в суглобі, що перевищують його фізіологічний об’єм, або рухах у невластивому суглобу напрямку виникають розтяги і розриви зв’язок.

Розтяг характеризується появою різкого місцевого болю та значним порушенням функцій суглобів. Перша допомога при розтягах така ж, що й при забоях.При розриві зв’язок потерпілому необхідно забезпечити спокій, накласти тугу пов’язку на місце пошкодженого суглоба. Для зменшення болю потерпілому дають знеболююче, до місця травми прикладають лід.

Вивих– зсув суглобних кінців кісток.

вивих

Часто вивих супроводжується розривом суглобної капсули.Найбільш часто вивихи бувають в плечовому суглобі, в суглобах нижньої щелепи і пальців рук.

Ознаками вивиху є: біль в кінцівці, різка деформація (западання) ділянки суглоба, відсутність активних і неможливість пасивних рухів в суглобі, фіксація кінцівки в неприродному положенні, що не піддається виправленню, зміна довжини кінцівки, найчастіше її укорочення.

вивих 2

Домедична допомога при вивиху полягає в проведенні заходів, направлених на зменшення болю: холод на місце пошкодженого суглоба, дача знеболюючого, іммобілізація кінцівки у тому положенні, яке вона прийняла після травми. Верхню кінцівку підвішують на косинці, нижню– іммобілізують за допомогою шин або підручних засобів. Вправлення вивиху здійснює лікар.При вивихах верхніх кінцівок потерпілого направляють на вищий_рівень медичного забезпечення(пішки, транспортом).Потерпілих з вивихом нижніх кінцівок транспортують в положенні лежачи.

Share This