Матеріал заслуговує на особливу увагу . Рекомендовано медикам і сан. інструкторам для розповсюдження серед бійців

Автор: Військово-медичний департамент МОУ. Центральне санітарно-епідеміологічне управління МОУ.

Гепатит А Docx (54.0 KiB, 901 downloads)

Вірусний гепатит «А» є гострою інфекційною хворобою вірусної природи, на яку хворіють тільки люди.

Джерелом інфекції є хворі всіма гострими (жовтушні, безжовтушні, приховані) формами хвороби особи, які перехворіли вірусним гепатитом безсимптомно.Вірусний гепатит «А» є гострою інфекційною хворобою вірусної природи, на яку хворіють тільки люди.

Загальний інкубаційний період – час від моменту зараження до моменту захворювання становить 30-45 діб.

Виділення  збудника вірусного гепатиту «А» із організма хворої людини починається з другої половини інкубаційного періоду. Найбільша здібність до зараження оточуючих відмічається в останні 7-10 днів інкубаційного періоду до появи вираженої жовтухи.

Виділення збудника вірусного гепатиту «А» у хворої людини відбувається під час дефікації, тому порушення статутних вимог щодо підтримання належного санітарного стану туалетів, порушення санітарних вимог до організації харчування й дали назву вірусному гепатиту, як хворобі брудних рук.

Безпосередньо зараження людини відбувається при вживанні забрудненої їжі та води. Занос збудника у їжу може здійснюватися мухами із зовнішніх туалетів, які не мають сіток на вікнах та пружин на дверях, та в яких не проводиться дезінфекція, а також руками робітників об’єктів харчування та осіб добового наряду по їдальні при порушенні ними правил особистої гігієни. В воду збудник вірусного гепатиту «А» може потрапляти при порушенні герметичності каналізаційних та водопровідних мереж.

Якими шляхами передаєтьсявірусний гепатит «А»: Як запобігтизараженнювірусним гепатитом «А»:
1.При вживанні води із небезпечних неперевірених джерел (річки, озера, калюжі).2.При вживанні зараженої їжі (занос може бути здійснено мухами та особами об’єктів харчування при порушенні санітарних вимог та правил особистої гігієни.

3.При вживанні їжі отриманої від випадкових торгівців (на ринку, на вулиці тощо).

 

1.Виконання правил особистої гігієни (миття рук перед вживанням їжі та після відвідування туалету).2.Суворе виконання санітарних норм при приготуванні їжі робітниками їдалень та особами наряду.

3.Вживання тільки доброякісної (а в епідемічно небезпечний з кишкових інфекцій літній період – кип’яченої води).

4.Боротьба з мухами та прийняття мір щодо захисту від них об’єктів харчування.

 

Share This