Допомога пораненому у червоній зоні (209.6 KiB, 3875 downloads)

Методичні рекомендації під керівництвом:  John Quinn — Medical Consultant, USA

Рушковський Олександр — лікар інструктор програми «МЕДСАНБАТ», Україна

Надання допомоги на полі бою.

На полі бою, якщо ви і потерпілий не перебуваєте в зоні обстрілу, тому ви можете надати допомогу якнайкраще. Проте тактична ситуація може змінитися і ви можете опинитися під обстрілом. При наданні допомоги в умовах обстрілу ви не зможете надати якісну допомогу. Ваша пріоритетне завдання при наданні допомоги в умовах обстрілу – вести вогонь у відповідь. Ви можете надавати допомогу пораненим солдатам тільки тоді, коли це не ставить під загрозу вашу основну (бойову) задачу.

  • Допомога на полі бою також може бути надана бійцем-рятувальником після переміщення потерпілого в безпечне місце (за укриття) або після пригнічення вогню супротивника.
  • Якщо надання допомоги потерпілому не починалося в умовах обстрілу, то з моменту початку обстрілу надання допомоги на полі бою припиняється або край обмежене.
  • При наданні допомоги на полі бою доступне медичне устаткування і матеріали обмежені призначеними для індивідуального застосування бійцем-рятувальником і солдатами.

Коли ви перебуваєте під вогневим впливом противника і бачите пораненого солдата, який також знаходиться під обстрілом противника, вам слід зробити наступні дії:

2.1.  Відстрілюйтеся і перемістіться в укриття.  Ні в якому разі не наближатися до пораненого на відкритій місцевості під вогнем противника.

2.2.  Постарайтеся на відстані, за ознаками,  визначити чи живий поранений.

2.3. Голосно накажіть пораненому переміститися в укриття та надати собі самодопомогу. Накажіть пораненому самому зупинити собі кровотечу: “Наклади собі джгут!”

2.4. З укриття вести вогонь у відповідь.  Придушити вогонь противника. Зменшення вогню противника може виявитися більш істотною допомогою для виживання пораненого, ніж термінова медична допомога, яку ви можете надати.

2.5. Накажіть пораненому що би він продовжував вести бойові дії, якщо це можливо.

2.6. Прикривайте вогнем пораненого. Намагайтеся захистити пораненого від нових ушкоджень.

2.7. Поранених слід евакуювати з палаючих транспортних засобів та будівель та переміщати у відносно безпечні місця. Необхідно вжити необхідні засоби щоб зупинити процес горіння.

2.8. Роботу з дихальними шляхами зазвичай найкраще відкладати до фази тактичної польової допомоги.

2.9. Накажіть пораненому самому зупинити собі кровотечу, якщо він може це зробити. Якщо ви знаходитесь поряд, зупиніть зовнішні кровотечі, які загрожують життю пораненого.

  • Якщо у солдата була відірвана кінцівка або у нього серйозна кровотеча з ран на руках або ногах, накажіть пораненому накласти над раною, поверх військової форми, кровоспинний джгут для застосування в бойових умовах (The Combat Application Tourniquet® (CAT)) з комплекту аптечки для надання першої допомоги (IFAK).
  • У секторі обстрілу слід зупиняти виключно! небезпечну для життя кровотечу (інтенсивне витікання крові з рани, видима калюжа крові. Якщо ви поряд з пораненим: Накладіть джгут на поранених кінцівках найближче до місця прикріплення кінцівки до тулуба, на форму, затягніть та перемістіть пораненого в укриття.
  • Під час виконання будь-якої маніпуляції в секторі обстрілу поранений і той, хто його рятує, перебувають у небезпеці, тому все необхідно робити максимально швидко з дотриманням правил особистої безпеки (рятувальник не підіймається вище тіла пораненого, який лежить на землі).

2.10. Передайте інформацію про обстановку керівнику підрозділу.

2.11. Знімати з пораненого засоби захисту (шолом, бронежилет) не можна, оскільки Ви тим самим піддаєте себе та пораненого додатковому ризику бути ураженим вогнем противника.

2.12. Транспортувати пораненого із сектору обстрілу слід тільки в тому разі, коли дозволяє тактична ситуація.

2.14. Переведення пораненого в положення на животі (боці) виконується з метою зменшення ризику непрохідності дихальних шляхів через западання язика чи блювання.

Share This